قوانین و مقررات پراپ تریدینگ پراپ پلاس

33 قانون

قانون #1
قوانین مرحله اول
 • اکانت: Demo / بروکر انتخابی تریدر
 • مدت زمان: بدون محدودیت زمانی
 • تارگت سود: 8%
 • درادون مجاز روزانه: 6%
 • درادون مجاز کلی: 12%
 • حداقل تعداد روزهای ترید : 1 روز
قانون #2
قوانین مرحله دوم
 • اکانت: Demo / بروکر انتخابی تریدر
 • مدت زمان: بدون محدودیت زمانی
 • تارگت سود: 4%
 • درادون مجاز روزانه: 6%
 • درادون مجاز کلی: 12%
 • حداقل تعداد روزهای ترید : 1 روز
قانون #3
قوانین اکانت ریل
 • اکانت: Demo / بروکر انتخابی تریدر (در حال حاضرMetaQuotes ،Alpari و Fxtm)
 • محدودیت زمانی : ندارد
 • تارگت سود: ندارد
 • درادون مجاز روزانه و درادون مجاز کلی: تابع پلن انتخابی می باشد .
 • قانون 2 درصد ریسک شناور :

تریدر می‌تواند بطور کامل از سقف دراوداون روزانه ی خود  استفاده کند و هیچگونه محدودیتی از این بابت نخواهد داشت ولی نباید به گونه ای ریسک کند که در یک معامله یا چند معامله ی همزمان بیشتر از 2 درصد از حساب را از دست بدهد ( چه افت بالانس و چه اکویتی حساب )

مبنای محاسبه ی 2 درصد ، آخرین بالانس قبل از باز کردن معامله میباشد .

 • حداقل تعداد روزهای ترید : ندارد
 • تقسیم سود:در شنبه هر هفته با نسبت 80% برای تریدر و 20% برای شرکت واریز با ارز دیجیتال Thether USDT (TRC20) .

* لازم به ذکر است در برخی پلن ها ، تقسیم سود متفاوت است .لطفا قوانین خصوصی مربوط به هرپلن را به دقت مطالعه نمایید .

قانون #4
محدودیت معامله در زمان اخبار قرمز
پراپ پلاس هیچ محدودیتی برای ترید در زمان خبر ندارد . و تریدر می تواند در زمان خبر نیز ترید نماید .اما به منظور رعایت مدیریت سرمایه و کنترل احساسات ترید در زمان خبر اصلا پیشنهاد نمی شود .
قانون #5
قوانین اطلاعات اکانت چالش

تریدر می تواند رمز حساب خود را تغییر دهد اما تغییر پسورد اینوستور به هیچ وجه مجاز نبوده و خلاف قانون پراپ پلاس است . در این صورت نقض قوانین صورت گرفته و چالش وی مردود اعلام خواهد شد.

همچنین در صورتی که اطلاعات حساب در اختیار غیر قرار گیرد ،چالش مردود خواهد شد . این حساب فقط متعلق به صاحب حساب کاربری بوده و در تمام مراحل ، ایشان مالک حساب محسوب می گردد  .

قانون #6
قوانین محاسبه زمان شروع چالش

از تاریخ 4 می 2024 ، در تمامی پلن ها محدودیت زمانی برای پاس نمودن چالش نخواهیم داشت .

لازم به ذکر است که با توجه به محدودیت های اعمال شده توسط بروکر ها ،حداکثر فاصله بین دو معامله ،مدت 14 روز می باشد .در غیر اینصورت حساب منقضی و مسدود خواهد شد .

قانون #7
قوانین درادون (Drawdown)

مبنای محاسبه درادون روزانه، بالانس شروع روز و مبنای درادون کلی بالانس اولیه حساب است.

در طول یک روز ترید نباید اکوییتی حساب به پایینتر از 6% بالانس شروع روز برسد در این صورت نقض قوانین صورت گرفته است و چالش یا حساب ریل در وضعیت رد شده قرار میگیرند.

اگر در طول یک روز بالانس اکانت با سود بیشتر شود، همچنان مبنای محاسبه درادون روزانه بالانس شروع خواهد بود، یعنی اجازه ریسک بیشتری خواهید داشت.

اگر بالانس حساب با 10200 به روز بعدی برود، مبنای محاسبه بالانس روزانه 6% از بالانس شروع روز خواهد بود. 

درادون کلی حساب 12% است که از بالانس اولیه شروع اکانت محاسبه می شود.و با افت اکوییتی (معاملات باز )به میزان 12% از بالانس اولیه حساب ، دراودان کل نقض خواهد شد .

 

قانون #8
قوانین اکستند حساب (Extend)

با توجه به حذف محدودیت زمانی ، نیازی به درخواست اکستند نخواهد بود .

قانون #9
قوانین واریز و برداشت سود

واریز و برداشت از طریق ارز دیجیتال (trc20 تتر) انجام می شود. در زمان برداشت سود، تریدر درخواست برداشت سود را به پراپ پلاس اعلام می کند و بعد از بررسی وضعیت اکانت ، تقسیم سود انجام و  واریز می شود و اکانت برای شروع مجددا ریست می شود. در صورت احراز تخلفات و نقض قوانین مندرج در سایت  حق هیچگونه برداشتی برای تریدر نخواهد بود.

برای برداشت سود در پراپ پلاس  ، تریدر میتواند با گذشت روز معاملاتی (حساب های یک تا 3کا سه روز معاملاتی ، و حساب های بیش از 3 کا ، 7 روز معاملاتی ) پس از دریافت حساب ریل در شنبه هر هفته ، درخواست برداشت سود نماید. دوره واریز سود در پراپ پلاس منبعد به صورت هفتگی و در روزهای شنبه انجام میشود .

-شنبه و یکشنبه روزهای معاملاتی محسوب نمی گردند .

 

قانون #10
شرایط تغییر بروکر

تریدر میتواند تنها با یکی از شروط زیر اقدام به تغییر بروکر خود کند:

 • بعد از پاس کردن یکی از مراحل
 • بعد از برداشت سود در حساب ریل
 • در شرایط ریست حساب
قانون #11
قوانین ریفاند (Refund)

بعد از عبور از دو مرحله چالش، با اولین برداشت سود ، ریفاند 130% به تریدر از طریق ارزهای دیجیتال انجام می شود.(130% هزینه پرداختی خرید چالش )

قانون #12
قوانین هج کردن

تریدر نباید بین حساب های معاملاتی در تمامی مراحل چالش و یا ریل خود یا با تریدرهای دیگر در پراپ پلاس  هج معاملاتی انجام دهد، اگر این تخلف انجام شود ، حساب ها از تریدر گرفته خواهد شد و حق بازگشت وجه برای تریدر یا تریدرهای درگیر در هج معاملاتی انجام شده وجود نخواهد داشت . پراپ پلاس این حق را دارد که فورا با تریدر قطع همکاری نماید. استفاده از هج معاملاتی بین حساب ها ، خارج از اصول مدیریت ریسک صحیح برای استفاده از خدمات پراپ پلاس است.

قانون #13
شرایط قوانین سبک ترید ممنوعه

تریدرهایی که با یک موقعیت معاملاتی در یک معامله و یا چند معامله همزمان بروی یک نماد یا ارز معاملاتی (با فاصله زمانی کمتر از 5 دقیقه ) سعی در ایجاد بیشتر از 80 % سود تارگت ، برای عبور از چالش را داشته باشند ، از آنها پذیرفته نمی‌شود . تخلف قوانین مدیریت ریسک محسوب و حساب چالش تریدر برای عبور از چالش پذیرفته نخواهد شد . هدف از این قانون صرفاً جلوگیری از افرادی است که با هج کردن یا با ریسک بالا و معاملات شانسی قصد عبور از مراحل چالش را دارند.

درصورت رخ دادن این اتفاق اگر از زمان چالش مانده باشد ، شرکت سود را حذف نکرده و به کاربر فرصت داده میشود تا معاملات خود را ادامه دهد تا این 80درصد تایید و اثبات شود از طریق هج یا شانسی نبوده است و اگر زمانی نمانده باشد ، سود غیرمجاز حذف میشود .

ضمناً منظور از فاصله ی 5 دقیقه این نیست که یک معامله بر روی یک نماد باز شده و پس از گذشت 5 دقیقه دوباره بر روی آن نماد معامله باز کنید ، چون معامله ی قبلی بسته نشده ، همزمان حساب میشوند.
چون همزمان باز هستند برای آنکه همزمان حساب نشوند باید یکی بسته و با رعایت فاصله 5 دقیقه ، معامله ی دیگری باز شده تا شامل قانون 80 % نشود.

** در مرحله ریل ، مبنای محاسبه ،80% از برآیند سود است .به عنوان مثال اگر در حساب 5k مقدار 100دلار سود کسب شده و تریدر تیکت برداشت ثبت نماید ، مبنای محاسبه از 100 دلار سود کسب شده می باشد و در یک یا چند معامله همزمان مجاز به اخذ بیش از 80دلار سود نمی باشد .

قانون #14
قوانین سبک های قابل قبول برای ترید

تمامی سبک های ترید از قبیل سویینگ ، ترید روزانه ، اسکالپ را پذیرا هستیم.

(( لازم به ذکر است معاملات زیر نقض قوانین محسوب می گردد :

A- معاملاتی که با ربات انجام شود (معاملات با حجم و تایم یکسان و به صورت فست اسکالپ و …)

B- انجام معاملات زیر یک دقیقه: از تاریخ 19 ژانویه 2024 به بعد ، ترید های زیر یک دقیقه در پراپ پلاس نقض قانون نیست و موجب رد شدن چالش نمیشود ، لازم به ذکر است سود حاصله از معاملات زیر یک دقیقه در بروکر های بدون کمیسیون، محاسبه نمیگردد.(سود حاصل از معاملات زیر یک دقیقه در بروکر های دارای کمیسیون -Alpari و … – لحاظ میشود )

قانون #15
قوانین استفاده از حد ضرر (Stop Loss)
ما اجباری برای استفاده از حد ضرر در دو مرحله چالش نداریم . ( اما توصیه می کنیم برای مدیریت ریسک معاملات خود استفاده از حد ضرر را در نظر بگیرید) .
قانون #16
قوانین تعداد اکانت های فعال همزمان برای هر تریدر

هر تریدر می توانددر مراحل چالش هر تعداد اکانت که تمایل دارد ، تهیه نماید . اما در مرحله ریل فقط مجاز به داشتن مجموعا 50کا حساب می باشد .( به عنوان مثال دو حساب ریل 25 کا )

قانون #17
قوانین کپی ترید

تریدر نباید از اکانت های دیگران کپی تریدینگ انجام دهد . فقط کپی ترید بین اکانت های خود شخص که از پراپ پلاس تهیه نموده ، مجاز است.

قانون #18
قوانین تیم تریدینگ گروهی

اگر به صورت گروهی ترید می کنید و چندین اکانت در اختیار گروه داشته باشید ، تا زمانی که تریدها بوسیله کپی ترید انجام نشود (یعنی در 90% نقاط ورود و حد سود و ضرر مشابه باشد ) تیم تریدینگ اشکالی ندارد. برای ترید گروهی حتما باید تیکت برای تیم تریدینگ گروهی ثبت شود.

قانون #19
قوانین استفاده از ربات و EA و اکسپرت

از تاریخ هشتم ماه می سال2024 میلادی استفاده از اکسپرت های مدیریت  سرمایه زیر مجاز است :

️اکسپرت مدیریت سرمایه چراغ

️اکسپرت مدیریت سرمایه اورو

️اکسپرت مدیریت سرمایه مانی  منیجمنت .

 • لازم به ذکر است استفاده از هرنوع ربات یا اکسپرت متفرقه غیر از لیست بالا ، ممنوع و موجب مسدود شدن حساب کاربری و رد چالش می گردد .
قانون #20
تخلف آربیتراژ تاخیری (Latency Arbitrage)

هرگاه که در یک زمان یکسان در یک نماد یکسان قیمت یک بروکر با قیمت بازار متفاوت ارائه شود و تریدر از این اختلاف قیمت برای معامله سودده غیر واقعی بروی سرورهای دمو استفاده نماید، سود ایجاد شده شده غیر واقعی است و خلاف قوانین تمامی پراپ فرم ها و همچنین پراپ فرم پراپ پلاس است . در این شرایط برای یکبار به تریدر اخطار آربیتراژ تاخیری داده می شود و سود ترید ایجاد شده در نظر گرفته نخواهد شد. در صورت تکرار، حساب چالش تریدر شکست خورده در نظر گرفته می شود و تریدر نمی تواند بروی حساب چالش یا ریل به ترید خود ادامه دهد.

قانون #21
قوانین مارتینگل
استفاده از مارتینگل منعی ندارد.
قانون #22
قوانین شرایط و مشکلات از سمت سرور بروکر

در صورتی که اشکالاتی مانند قطعی بروکر و … پیش آید، پراپ پلاس سعی خواهد کرد بیشترین همکاری را با تریدرها داشته باشد. (برای کاهش مشکلاتی از این دست پیشنهاد می کنیم از سخت افزار مناسب و اینترنت پرسرعت مانند  مودم های ADSL و TD-LTE استفاده نمایید و از اتصال اینترنت با کیفیت همیشه مطمئن شوید) .

** تغییر بروکر تنها در زمان دریافت سود یا پاس نمودن چالش امکان پذیر است .

** تریدر موظف است قبل از خرید ، ابتدا اکانت های تست بروکر را از پشتیبان آنلاین دریافت نموده و با آگاهی کامل بروکر خود را انتخاب نماید .

قانون #23
قوانین بازگشت وجه چالش

بازگشت وجه چالش فقط در صورتی انجام میشود که شرکت اکانت چالش را ایجاد نکرده باشد . در صورت ساخت چالش توسط شرکت ، بازگشت وجه امکان پذیر نخواهد بود .

قانون #24
قوانین ریست (Reset)

با توجه به حذف محدودیت زمانی پاس نمودن چالش ، دیگر نیازی به ریست حساب نخواهد بود .

قانون #25
شرایط افزایش سرمایه
 • گذشت 3 ماه از دریافت حساب Real
 • حضور در 3 برداشت (نیازی به متوالی بودن برداشت ها نیست )
 • کسب مجموعا 8 درصد سود
 • مثبت بودن حساب در زمان ارسال درخواست افزایش سرمایه
 • بعد از دارا بودن شرایط حساب REAL تریدر پس از برداشت سود با 10 % افزایش سرمایه به وی تحویل داده خواهد شد و همچنین تقسیم سود به 90% افزایش می‌یابد.

افزایش سرمایه 10% در سیکل های 2 ماهه و با شرایطی که گفته شد قابل تکرار تا سقف دویست هزار دلار خواهد بود‌.

قانون #26
قوانین احراز هویت

پس از دستیابی به تارگت های دو مرحله و بررسی وضعیت اکانت ها و تایید پذیرش در مراحل (پیام پاس شدن در پنل آنالیز) ، تریدر موظف است مدارک خود را جهت احراز هویت از طریق پنل کاربری ارسال نماید.
نام و نام خانوادگی شما می بایست با اطلاعات کارت شناسایی شما یکسان باشد .

قانون #27
قانون استفاده از بروکرهای بدون کمسیون

برای استفاده از بروکرهای بدون کمیسیون  و بهره مندی از مزیت بدون کمیسیون بودن معاملات ، باید بین سود و حجم تناسب وجود داشته و برای جلوگیری از سوءاستفاده و تقلب ، به ازای هر 1000 دلار سود ، حداکثر 100 لات حجم صرف شده باشد ( برای شاخص ها 500 لات ).
این مورد از اول ژانویه 2024 ، در زمان رسیدن به تارگت چالش و یا برداشت سود در ریل برای تمامی حساب ها ،بررسی میشود.

در صورت نقض این مورد و وارد کردن بیشتر از 100 لات برای 1000 دلار سود خالص ، کل سود حذف نشده و به ازای هر لات 5 دلار کمیسیون – برای شاخص ها 1 دلار برای هر لات لحاظ شده – و اگر تریدر در مرحله چالش باشد و به تارگت آن برسد ، پس از کسر مقادیر بالا می تواند به چالش خود ادامه دهد.
* همچنین در حساب ریل ، در زمان درخواست سود ، به ازای هر لات 5 دلار کسر و مابه التفاوت آن واریز خواهد شد .
اگر تریدر تمایل به ترید در حوزه ارزهای دیجیتال دارد ، باید بروکر خود را از بین بروکرهای دارای کمیسیون انتخاب نماید .همچنین در صورت عدم رعایت این مهم ، نقض قانون رخ داده است که در مرحله اول ضمن احتساب ضرر ، و عدم محاسبه سود ، اخطار دریافت نموده و تکرار این خطا ، موجب حذف حساب می گردد .

در صورت رعایت این چارچوب ، کاربر میتواند از مزایای بروکر بدون کمیسیون بهره برده و برای معاملات خود در بروکر بدون کمیسیون ، کمیسیون پرداخت نخواهد کرد .

قانون #28
احراز هویت اتباع خارجه
ارائه خدمت به اتباع خارجه ، با احراز هویت بوسیله پاسپورت یا شناسنامه محلی کشور خود امکان پذیر است .

قانون #1
پلن A
 • ریسک روزانه: 6درصد
 • ریسک کلی: 12 درصد
 • تقسیم سود : 80% تریدر ، 20% شرکت

تمامی قوانین عمومی برای پلن A صدق میکند.

قانون #1
پلن B
  • دراودان روزانه : 2 ٪ از بالانس ابتدای روز حساب 
  • دراودان کل : 6 ٪
  • تارگت سود : 6 ٪
  • حداقل روز معاملاتی : 1 روز
  • پلتفرم : متاتریدر 5

  تقسیم سود 80 % به 20 % به نفع تریدر خواهد بود .

تمام قوانین عمومی برای این چالش نیز صدق می‌کند.

قانون #1
پلن C
 • اکانت : متاتریدر 5
 • مدت زمان ترید با حساب : محدودیت زمانی ندارد
 • تارگت سود : ندارد
 • دراودان روزانه : ندارد
 • دراودان کلی : پنج درصد از بالانس اولیه حساب
 • حداقل روزهای ترید : هفت روز معاملاتی
 • تقسیم سود به صورت 50%  فی مابین تریدر و شرکت خواهد بود .

تقسیم سود هفت روز پس از دریافت حساب {با توجه به اینکه در این پلن تریدر چالشی پاس نکرده و مستقیم حساب ریل دریافت کرده، تقسیم سود به صورت پنجاه درصد برای تریدر  و پنجاه درصد برای شرکت خواهد بود }

ریسک شناور حساب در یک روز معاملاتی نباید تحت هیچ شرایطی از 2% بالانس قبل از معامله بیشتر شود.